Nasze projekty
Wykaz wykonanych usług przez Firmę Max Funduszy Bartosz Babraj
Wnioskodawca: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Tytuł: „Z muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu – etap II „
Opis: Przedmiotem projektu jest modernizacja zabytkowego obiektu na Starym Mieście w Elblągu oraz jego wyposażenie. Dla realizacji celów projektu wpracowano następujące rozwiązania: system prezentacji materiałów multimedialnych, system przenoszący widza stereoskopowo do świata wirtualnego „Historia tu i teraz”, magic mirror, wystawy stałe, escape room, interaktywny warsztat archeologiczny.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 12 174 608 zł
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / TAK
Wnioskodawca: Centrum Spotkań Europejskich Światowid
Tytuł: „Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu”
Opis: Przedmiotem projektu jest rozbudowo (1 884,9 m2) istniejącego obiektu, przebudowa i remont (4 084,7 m2) istniejącego obiektu powiększający bazę lokalową pod potrzeby: programowanej działalności wystawienniczej, edukacyjnej, artystycznej i kulturalnej, nowych pracowni tematycznych z wyposażeniem, sal edukacyjnych, magazynów, przestrzeni wystawienniczej, wyposażenie przebudowanego, rozbudowanego i nadbudowanego obiektu.
Program / wartość projektu: PO IiŚ / 23 724 560
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / TAK
Wnioskodawca: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Tytuł: „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu”
Opis: Projekt obejmuje kompleksową termomodernizację obiektu szkoły oraz instalację odnawialnych źródeł energii.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 2 002 956
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Gmina Miasto Malbork
Tytuł: „Malbork na „+”- Rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka”
Opis: Projekt pn.: „Malbork na „+”- Rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka” realizować będzie działania infrastrukturalne w ramach EFRR na obszarze rewitalizacji niezbędne do wdrożenia działań programowanych w projekcie w ramach EFS tj. „Malbork na „+”- działania społeczne”, których efektem łącznie będzie zmniejszenie natężenia negatywnych zjawisk społecznych na przedmiotowym obszarze. Projekt dotyczyć będzie:
- Modernizacji infrastruktury obiektów zabytkowych na potrzeby utworzenia ośrodka wsparcia dziennego.
- Modernizacji przestrzeni publicznej na potrzeby społeczne.
- Modernizacji części wspólnych budynków mieszkalnych wspólnot oraz komunalnych.
- Modernizacji przestrzeni podwórek przy wspólnotach na potrzeby społeczne.
Program / wartość projektu: RPO Województwa Pomorskiego / 16 539 028
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / TAK
Wnioskodawca: Powiat Elbląski
Tytuł: „Przebudowa istniejącego budynku na mieszkanie dla wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej”
Opis: Projekt obejmuje głęboką termomodernizację wraz z instalacją OZE oraz wymianę oświetlania i przebudowy obiektu w zakresie nie związanym z efektywnością energetyczną z pozostawieniem funkcji publicznej zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z przeznaczeniem na funkcje zabezpieczenia potrzeb bytowych wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 1 008 945
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / TAK
Wnioskodawca: Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu
Tytuł: „Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu”
Opis: Przedmiotowy projekt zakłada roboty budowlane – rozbudowę bloku operacyjnego (przy ul. Komeńskiego) oraz modernizacji pomieszczeń (przy. ul. Komeńskiego i Żeromskiego na potrzeby oddziałów chirurgii dziecięcej, chirurgii ogólnej z pododdziałem onkologicznym, położniczo-ginekologicznego z pododdziałem neonatologicznym, otolaryngologicznego, pediatrycznego (dzieci starsze i młodsze), urazowo-ortopedycznego z pododdziałem chirurgii ręki, okulistycznego, rehabilitacji ogólnej i neurologicznej oraz rehabilitacji kardiologicznej. Planowana powierzchnia użytkowa bloku operacyjnego wyniesie ok. 2 266,7 m2 – 5 sal operacyjnych. W ramach projektu przewiduje się wyposażenie 3 sal operacyjnych w nowy sprzęt medyczny oraz przeniesienie istniejącego sprzętu z sal operacyjnych aktualnie będących w użytkowaniu. Blok operacyjny posiadać będzie następujące parametry: 5-salowy blok operacyjny z pomieszczeniami przygotowania pacjenta i personelu z salami operacyjnymi: ginekologiczna, dziecięca, ogólna, 2 sale ortopedyczne oraz 7 łóżkowa sala wybudzeniowa. Łączna powierzchnia zmodernizowanych oddziałów wyniesie ok. 7 488,3 m2. W ramach wyposażenia przewiduje się zakup wyposażenia w zakresie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni oraz w/w oddziałów.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 39 470 519
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Szpital Powiatowy w Pasłęku sp. z o.o.
Tytuł: „Przebudowa budynku na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej”
Opis: Projekt polega na budowie nowego budynku na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, w pobliżu dotychczasowego zespołu zabudowy szpitala w Pasłęku. Do budynku zostanie przeniesiony Zakład Rehabilitacji Leczniczej, który aktualnie realizuje świadczenia w zakresie fizjoterapii. Po zrealizowaniu projektu rozszerzy on swoją działalność o Ośrodek Dzienny Rehabilitacji.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 2 098 419
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Powiat Elbląski
Tytuł: „Projekt zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej Powiatu Elbląskiego”
Opis: Projekt polega na zwiększeniu cyfrowej dostępności Informacji Sektora Publicznego będących w zasobie Starostwa Powiatowego w Elblągu poprzez przetworzenie do postaci elektronicznej dokumentacji PZGIK, budowę i modernizację baz danych geoprzestrzennych oraz wdrożenie e-usług publicznych. Technologie Komunikacyjno- Informacyjne wykorzystane zostaną do przetworzenia do postaci elektronicznej dokumentacji PZGIK oraz budowy i modernizacji baz danych geoprzestrzennych EGiB, BDOT500, BDSOG, RCiWN, GESUT. 3 etap obejmie wdrożenie 19 e-usług publ. w relacjach A2B i A2C oraz 1 usł. A2A, bazujących na Informacjach sektora Publicznego.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 /6 000 000
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
Tytuł: „Przebudowa istniejących budynków usługowych na potrzeby Centrum Integracji Społecznej w Elblągu”
Opis: Przedmiotowy projekt zakłada adaptację istniejącego budynku usługowego na potrzeby realizacji zadań Centrum Integracji Społecznej oraz Domu Sąsiedzkiego, prowadzonych przez Elbląskie Stowarzyszenie Inicjatyw Pozarządowych w Elblągu. Obiekt zostanie wyposażony w sprzęt i urządzenia niezbędne dla efektywnej realizacji programów socjalnych skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub/i ubóstwem. Po przebudowie obiekt będzie pełnić funkcję Centrum Integracji Społecznej oraz Domu Sąsiedzkiego – Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej (CAL), które uczą jak odkrywać, wspierać i rozwijać siłę lokalnych społeczności. Łączna uzyskana powierzchnia użytkowa wyniesie 794,16 m2. Budynek CIS posiadać będzie rozwiązania w infrastrukturze ułatwiające stosowanie podejścia zindywidualizowanego do jego użytkowników, w postaci udogodnień dla osób o niepełnosprawności ruchowej, a także osób niewidomych i niedowidzących. W obiekcie powstanie 5 pracowni: rękodzieła (przeniesiona z innej lokalizacji i doposażona), naprawy sprzętu turystycznego oraz sklep społeczny zapleczem i sortownią, biurowa z salami zajęć i pokoi gościnnych.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 3 397 100
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Centrum Sztuki Galeria EL
Tytuł: „Rewitalizacja dawnego Kościoła NMP – obecnie Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu”
Opis: Przedmiotem projektu jest modernizacja budynku kościoła podominikańskiego – siedziby Galerii EL poprzez usunięcie zagrożeń dla zabytku oraz modernizację wnętrz w zakresie technologii widowiskowej. W ramach projektu przewiduje się:
- Prace konserwatorsko-budowlane obejmujące wykonanie drenażu, izolacje pionowe i poziome, remont lica murów, remont gotyckich okien, remont tynków.
- Wyposażenie sali ekspozycyjnej w technologię widowiskową dostosowującą obiekt do pełnienia zadań interdyscyplinarnych.
- Realizacje dwóch projektów widowiskowych „światło i dźwięk” dotyczących hist. budynku oraz Galerii El.
- Organizację 3 edycji festiwali Jazzbląg i Resonances/Wydźwięki.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 4 184 114
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Powiat Elbląski
Tytuł: „Remont infrastruktury szkolnej placówek oświatowych Powiatu Elbląskiego wraz z wyposażeniem w sprzęt specjalistyczny i materiały dydaktyczne”
Opis: Projekt dotyczy jednostek organizacyjnych systemu oświaty, dla których organem prowadzącym jest Powiat Elbląski:
- Zespół Szkół w Pasłęku (I Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 1, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1, LO dla Dorosłych nr 1),
- Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku (II LO, Technikum nr 2, ZSZ nr 2, LO dla Dorosłych nr 2),
- Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim (Szkoła Podstawowa Specjalna, Gimnazjum Specjalne, ZSZ)
Realizacja projektu będzie polegała na:
- Instalacji sieci komputerowej na budynkach szkolnych LP wraz z elektryką i obwodami zasilania dedykowanego pod komputery
- Remoncie (adaptacji) pomieszczeń siłowni i pracowni zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych ZSEiT
- Remoncie dachu sali gimnastycznej ZS
- Zakupie wyposażania, materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych dla ZS
- Zakupie wyposażenia, materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych na potrzeby zajęć w ZSEiT
- Zakupie niezbędnego wyposażenia komputerowego dla LP
- Zakupie sprzętu komputerowego, teleinformatycznego oraz wyposażenia, materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych na potrzeby MOW.
Zakupione w ramach projektu sprzęty, materiały dydaktyczne i pomoce naukowe pozwolą na poszerzenie oferty edukacyjnej ww. placówek i podniesienie jakości kształcenia w zakresie zajęć kształcenia kompetencji kluczowych oraz poszerzenie wachlarza zajęć sportowych.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 837 179
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Gmina Młynary
Tytuł: „Budowa przedszkola w Młynarach”
Opis: W wyniku projektu powstanie wysokiej jakości infrastruktura edukacji przedszkolnej w pełni odpowiadając na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców, nauczycieli i pracowników Przedszkola w Młynarach i Gminy Młynary. Projekt pozwoli na zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez zwiększenie miejsc w przedszkolu do 100. Do nowego budynku zostanie przeniesione sprzęt i wyposażenie z obecnego budynku przedszkola. poprzez zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych projekt pozwoli większej liczbie dzieci na skorzystanie z usług edukacji przedszkolnej, co za tym idzie zwiększy się ogólny poziom dostępności do tego typu edukacji na terenie gminy Młynary, a w konsekwencji na obszarze całego województwa warmińsko-mazurskiego.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 2 493 727
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Tytuł: „Startup House II – inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu„
Opis: Projekt jest kontynuacją działań podjętych w roku 2017 poprzez realizację projektu: Startup House – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu” realizowanych początkowo we współpracy z Elbląskim Parkiem Technologicznym. Aktualnie PWSZ realizuje wsparcie w ramach działania 1.3.1 samodzielnie. Elbląg posiada dwa niezależne ośrodki inkubacyjne, tj. inkubator zlokalizowany przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, drugi przy Elbląskim Parku Technologicznym. Zadaniem powyższych instytucji jest wsparcie młodych przedsiębiorstw działających na terenie miasta oraz województwa. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu jest jednym z krajowych liderów wspierania kształcenia praktycznego, innowacyjności kształcenia, posiada nowoczesną bazę lokalowo-laboratoryjną, zdolności organizacyjne, jak i kadrę dydaktyczno-naukową. Dzięki temu wiele oferowanych obecnie usług może być zrealizowane siłami własnymi.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 993 288
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Szpital Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgorzewie
Tytuł: „Budowa usług e-Zdrowia Szpitala Psychiatrycznego SP ZOZ w Węgorzewie”
Opis: Przedmiotem projektu jest kompleksowe wdrożenie 5 e-usług na co najmniej 3 poziomie dojrzałości, które będą świadczone w ramach działalności SPSPZOZ w Węgorzewie. Zakłada się kompleksowe doposażenie oraz rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej (wyposażenie serwerowni, urządzenia, zakup zestawów komputerowych) oraz szkolenia dla kadry – 90 osób. Projekt przewiduje wdrożenie następujących e-usług zgodnych z narzędziem 26 „Upowszechnienie wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej” z dokumentu „Policy Paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020.”
- E-rejestracja do poradni (poziom 5),
- Wstępna e-kwalifikacja pacjentów do 8 tygodniowego programu terapii uzależnień (poziom 5),
- E-recepta (poziom 3)
- E-zlecenie (poziom 3)
- E-skierowanie (poziom 3)
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 2 156 310
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Wielkie Jeziora Mazurskie 2020
Tytuł: „Mazurska Pętla Rowerowa / Etap I – Północno-Wschodni Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”
Opis: Projekt będzie realizowany na podstawie umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 (partnerem wiodącym), gminami (Miłki, Giżycko, Miasto Giżycko, powiatem giżyckim) projekcie, Skarbem Państwa – Państwowymi Gospodarstwami Leśnymi Lasy Państwowe (Nadleśnictwo: Giżycko), Skarbem Państwa – Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oddział Olsztyn, Województwem Warmińsko-Mazurskim – Zarządem Dróg Wojewódzkich. Niniejszy projekt: Etap I – Północno-Wschodni Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest oddzielnym i niezależnie funkcjonującym elementem składowym przedsięwzięcia zintegrowanego pn. MAZURSKA PĘTLA ROWEROWA, którego przedmiotem jest przygotowanie i uruchomienie trasy rowerowej wokół Wielkich Jezior Mazurskich prowadzącego przez atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo tereny Mazur. „Mazurska Pętla Rowerowa” łączy się funkcjonalnie i jest komplementarna do międzyregionalnego programu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, gdyż stanowi połączenie szlaków południowej części Mazur z wybudowaną w ramach tego programu trasą biegnącą północną granicą województwa. Etap I zostanie zlokalizowany w granicach administracyjnych gmin: Miłki, Giżycko, Miasto Giżycko. Przebieg trasy: Sterławki Małe – Doba – Radzieje – Perkunowo – Giżycko – Wilkasy – Bogaczewo – Kanał Kula – Rydzewo – Marcinowa Wola. W ramach projektu powstanie około 58 km szklaku, 40 skrzyżowań, 10 obiektów inżynierskich, 2 wież widokowych, 6 miejsc obsługi rowerzystów.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 13 797 427
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Wielkie Jeziora Mazurskie 2020
Tytuł: „Mazurska Pętla Rowerowa / Etap II – Południowo-Wschodni Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”
Opis: Projekt będzie realizowany na podstawie umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 (partnerem wiodącym), gminami (Pisz, Orzysz, Rucianem-Nida) i powiatem Piskim oraz uczestniczącymi w projekcie, Skarbem Państwa – Państwowymi Gospodarstwami Leśnymi Lasy Państwowe (Nadleśnictwa: Maskulińskie, Pisz, Gizycko), Skarbem Państwa – Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oddział Olsztyn. Niniejszy projekt: Etap II – Południowo-wschodni Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest oddzielnym i niezależnie funkcjonującym elementem składowym przedsięwzięcia zintegrowanego pn. MAZURSKA PĘTLA ROWEROWA, którego przedmiotem jest przygotowanie i uruchomienie trasy rowerowej wokół Wielkich Jezior Mazurskich prowadzącego przez atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo tereny Mazur. „Mazurska Pętla Rowerowa” łączy się funkcjonalnie i jest komplementarna do międzyregionalnego programu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, gdyż stanowi połączenie szlaków południowej części Mazur z wybudowaną w ramach tego programu trasą biegnącą północną granicą województwa. Etap II – Północno-Wschodni Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich zostanie zlokalizowany w granicach administracyjnych gmin: Pisz, Orzysz, Rucianem-Nida). Przebieg trasy: Cieżpięty – Okartowo – Karwik – Pisz – Wiartel – Karwica – Krzyże – Ruciane-Nida – Iznota. W ramach projektu powstanie około 91 km szklaku, 37 skrzyżowań, 10 obiektów inżynierskich (obiekty mostowe, tunele, przepusty, konstrukcje oporowe), 2 wieże widokowe, 6 miejsc obsługi rowerzystów.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 21 299 000
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Wielkie Jeziora Mazurskie 2020
Tytuł: „Mazurska Pętla Rowerowa – Etap III – Zachodni Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”
Opis: Projekt będzie realizowany na podstawie umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 (partnerem wiodącym), gminami (Mikołajki, Mrągowo, Miasto Mrągowo, Ryn) i powiatami (Mrągowski, Giżycki) uczestniczącymi w projekcie, Skarbem Państwa – Państwowymi Gospodarstwami Leśnymi Lasy Państwowe (Nadleśnictwa: Maskulińskie, Mrągowo, Giżycko), Skarbem Państwa – Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oddział Olsztyn.Niniejszy projekt: Etap III – Zachodni Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest oddzielnym i niezależnie funkcjonującym elementem składowym przedsięwzięcia zintegrowanego pn. MAZURSKA PĘTLA ROWEROWA, którego przedmiotem jest przygotowanie i uruchomienie trasy rowerowej wokół Wielkich Jezior Mazurskich prowadzącego przez atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo tereny Mazur. „Mazurska Pętla Rowerowa” łączy się funkcjonalnie i jest komplementarna do międzyregionalnego programu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, gdyż stanowi połączenie szlaków południowej części Mazur z wybudowaną w ramach tego programu trasą biegnącą północną granicą województwa.Etap III – Zachodni Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich zostanie zlokalizowany w granicach administracyjnych gmin: Mikołajki, Mrągowo, Miasto Mrągowo, Ryn. Przebieg trasy: Mikołajki – Stare Sady – Jora Wielka –Notyst– Ryn/Pętla Mrągowska: Jora Wielka – Użranki – Kosewo – Mrągowo – Młynowo – Ryn – Orło. W ramach projektu powstanie około 91 km szklaku, 44 skrzyżowań, 15 obiektów inżynierskich (obiekty mostowe, tunele, przepusty, konstrukcje oporowe), 4 wieże widokowe, 4 miejsca obsługi rowerzystów.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 19 648 442
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Wielkie Jeziora Mazurskie 2020
Tytuł: „Mazurska Pętla Rowerowa – Etap IV – Północny Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”
Opis: Projekt będzie realizowany na podstawie umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 (partnerem wiodącym), Skarbem Państwa – Państwowymi Gospodarstwami Leśnymi Lasy Państwowe (Nadleśnictwo: Borki), gminami (Węgorzewo, Pozezdrze). Niniejszy projekt: Etap IV – Północny Trakt Rowerowy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest oddzielnym i niezależnie funkcjonującym elementem składowym przedsięwzięcia zintegrowanego pn. MAZURSKA PĘTLA ROWEROWA, którego przedmiotem jest przygotowanie i uruchomienie trasy rowerowej wokół Wielkich Jezior Mazurskich prowadzącej przez atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo tereny Mazur. „Mazurska Pętla Rowerowa” łączy się funkcjonalnie i jest komplementarna do międzyregionalnego programu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, gdyż stanowi połączenie szlaków południowej części Mazur z wybudowaną w ramach tego programu trasą biegnącą północną granicą województwa. Etap IV zostanie zlokalizowany w granicach administracyjnych gmin: Węgorzewo, Pozezdrze. Przebieg trasy: Przystań/Mamerki – Węgorzewo – Ogonki – Pozezdrze. W ramach projektu powstanie około 62 km szklaku, 20 skrzyżowań, 6 obiektów inżynierskich, 3 wieże widokowe, 5 miejsc obsługi rowerzystów.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 14 059 810
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE
Wnioskodawca: Wielkie Jeziora Mazurskie 2020
Tytuł: „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich wraz z budową śluzy „Guzianka II” i remontem śluzy „Guzianka I”/ Etap II A – udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim, przebudowa nabrzeży jezior: Mikołajskiego, Niegocin, Nidzkiego oraz brzegów rzeki Pisy”
Opis: Przedsięwzięcie zostało podzielone na 4 zadania z podzadaniami: Zadanie 1: Przebudowa nabrzeża Jeziora Mikołajskiego. Zadanie 2 (Giżycko): składa się z trzech podzadań: a) przebudowa nabrzeża Jeziora Niegocin od Kanału Giżyckiego do molo, b) przebudowa nabrzeży basenu portu śródlądowego w Giżycku, c) udrożnienie szlaku wodnego na kanale Giżyckim poprzez budowę kładki dla pieszych. Zadanie 3: Przebudowa rzeki Pisy w Piszu składa się z trzech podzadań: a) budowa kładki dla pieszych pod mostem kolejowym, b) budowa basenu portowego, c) przebudowa umocnienia brzegów rzeki Pisy. Zadanie 4: Przebudowa nabrzeża Jeziora Nidzickiego. Zadanie 1 polega na przebudowie nabrzeży Jeziora Mikołajskiego w wraz z towarzyszącą infrastrukturą (pomosty, mała architektura). Zadanie 2 polega na udrożnieniu szlaku Kanału Giżyckiego poprzez budowę kładki dla pieszych nad Kanałem Giżyckim w Giżycku wraz z przebudową sieci sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej, budową i przebudową ciągów pieszych i rozbudową ciągu pieszo – jezdnego oraz modernizacji nabrzeży portu MBSW, Żeglugi Mazurskiej budowę pirsów. Zadanie 3 polega na budowie kładki dla pieszych zlokalizowanej wzdłuż lewego brzegu rzeki Pisy pod istniejącym mostem kolejowym, budowie basenu portowego o kształcie prostokąta o wymiarach wewnętrznych w planie 41,0m x 65,0m, modernizacji nabrzeża rzeki Pisy. Zadanie 4 obejmuje przebudowę nabrzeża Jeziora Nidzickiego poprzez budowę oświetlenia ulicznego, budowę ścieżki pieszo-rowerowej – szerokość od 1,75m do 2,0m, budowę ciągu pieszo-jezdnego – szerokość jezdni 2,8m÷4,0m, umocnienie brzegu.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 /55 794 068
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / TAK
Wnioskodawca: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji w Elblągu
Tytuł: „Doposażenie SP ZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu w specjalistyczny sprzęt medyczny”
Opis: Przedmiotowy projekt polega na zakupie wyposażenia rehabilitacyjnego w celu udzielania wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z obszaru ZIT bis Elbląga. Projekt przewiduje zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 282 034
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / TAK
Wnioskodawca: Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu
Tytuł: „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej”
Opis: Inwestycja polega na rozbudowie infrastruktury dydaktycznej EUHE w Elblągu. Rozbudowa obejmuje utw. nowego skrzydła dydakt. tzw. Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej (dalej jako CDiSM) i przebudowie obecnego budynku EUH-E w zakresie jego połączenia z projektowaną rozbudową, której funkcją będzie praktyczne i symulacyjne kształcenie studentów na kierunku pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne. W ramach projektowanej infrastruktury przewiduje się utworzenie sal: audiowizualnych i seminaryjnych, debriefingu, egzaminu OSCE, fizykoterapii i kinezyterapii, masażu i czynności manualnych, pracowni: 3 pielęgniarskich niskiej wierności, patofizjologii, anatomicznej, badania fizykalnego, mikrobiologicznej i biofizycznej, mikroskopowej, sal: opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności, BLS, umiejętności technicznych, ALS, SOR i intensywnej terapii, operacyjnej i porodowej oraz sterowni. Nowy obiekt uczelni stanowić będzie zespół pomieszczeń w pełni zabezpieczający możliwość kształcenia studentów według najnowszych standardów i technologii, z wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne objawy i otoczenie zdarzeń medycznych.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 18 965 607
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / TAK
Wnioskodawca: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Tytuł: „Centrum Kompetencji Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu”
Opis: Zakres rzeczowy projektu przewiduje:
- Rozbudowę obiektu przy ul. Wspólnej o halę na potrzeby dronarium wraz z łącznikiem obiektu z Domem Studenckim nr 2. Hala dronarium o powierzchni użytkowej ok 1100 m2 oraz inne powierzchnie dydaktyczne o pow. użytkowej ok. 1570 m2 (łączna nowopowstała pow. wyniesie ok. 2670 m2). Obiekt połączony będzie łącznikiem z istniejącym budynkiem. Łącznik pełnić będzie funkcje pomocnicze względem hali. Zagospodarowanie terenu.
- Przebudowę obiektu przy ul. Zacisze na potrzeby następujących pracowni: robotyki i mechatroniki, wzornictwa, aktywności artystycznej, gier edukacyjnych oraz laboratorium modelowania 3D.
- Kompletne wyposażenie w specjalistyczny sprzęt do dydaktyki (pracownie i laboratoria).
Realizacja proj. wdroży komp. społ. poprzez zakup sprzętu, rozbudowę i modernizację obiektów. Kompetencje społeczne będą realizowane w nowo powstałej infrastrukturze poprzez działania dydaktyczne nabywanie równolegle z kompetencjami zawodowymi (stanowiąc integralną cześć procesu dydaktycznego).
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 / 20 400 000
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / TAK
Wnioskodawca: Perfekt Dent Centrum Stomatologiczne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Tytuł: „Wzmocnienie potencjału leczniczego Perfekt Dent Centrum Stomatologiczne sp. z o. o. oraz Spółki Partnerskiej Lekarzy poprzez doposażenie w nowoczesny sprzęt”
Opis: Przedmiotowy projekt polega na zakupie oraz instalacji specjalistycznego sprzętu w dwóch pomiotach leczniczych Perfekt Dent Centrum Stomatologiczne sp. z o.o. oraz Spółce Partnerskiej Lekarzy – NZOZ Alfa. W ramach projektu przewiduje się zakup oraz instalację wyrobów medycznych. Powyższe działania przyniosą wymierne efekty w postaci m.in. wsparcia podmiotów leczniczych, zwiększenia nakładów inwestycyjnych na zakup aparatury medycznej oraz objęcie ludności obszaru ZIT bis Elbląga ulepszonymi usługami zdrowotnymi.
Program / wartość projektu: RPO WM 2014-2020 /220 767
Dofinansowanie/Podwykonawstwo: TAK / NIE